Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Lato może być wyborną szansą, żeby dać czas naszemu czworonogowi. Wycieczka z ulubionym psim kompanem to jedyna w swoim rodzaju okoliczność, by zrelaksować się, w tym samym czasie ofiarując zwierzakowi czas. W lecienależy myśleć o kleszczach, ponieważ wszystkie zwierzęta domowe mogą być na nie narażone. Rasy psów, które potrzebują dużo aktywności fizycznej na zewnątrz, takie jak labradory, często łapią kleszcze. W jaki sposób możemy ustrzec swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą metodą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy różnorodne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się długotrwałą skutecznością oraz niewielką ceną. Są produkowane na potrzeby ras psów różnych rozmiarów, dlatego łatwo dostaniemy średnicę odpowiednią dla wielkości naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciw kleszczom są ziołowe albo substancjami syntetycznymi. Leki przeciwpasożytnicze charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Zawartość preparatu na kleszcze jest proporcjonalna do masy zwierzaka, trzeba więc przeczytać przed nałożeniem, że znaleziona obroża na kleszcze jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Znanym producentem obróż na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, które są niepachnącymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże dla psów – dla psów poniżej 8kg i dla zwierząt większych niż 8kg. Obroże Foresto działają zarówno na kleszcze i przeciwpchelne, przez co umożliwiają kompleksową obronę psiaka. Obroża dla psa jest skuteczna aż 8 miesięcy, a do tego działa od założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą wielu groźnych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza i erlichioza. Psy z chęcią przebywające w trawie, na przykład labradory, wymagają wyjątkowej profilaktyki w formie środków na kleszcze, gdyż zakażenie wywołana złapaniem kleszcza wnosi ryzyko utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obroża dla psa na kleszcze chroni ugryzienia zwierzaka przez kleszcza, dzięki czemu umożliwia ochronę przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, które kochają zabawy w wodzie potrzebna jest większa profilaktyka, przykładowo w formie kropli zawierających środek na kleszcze albo profesjonalne płyny do mycia o działaniu na kleszcze. Żeby zabezpieczyć naszego psa podczas wakacyjnej wyprawy warto zaopatrzyć się w niezawodne środki na kleszcze dla zwierzaka.

sklep zoologiczny online https://www.krakvet.pl/

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *