Świnka morska – jak o nią dbać?

Świnka morska, a inaczej kawia domowa, jest popularnym zwierzątkiem domowym. Przez swoje nieduże rozmiary jest ciekawą alternatywą dla tych, dla których nierealne jest przygarnięcie psa lub kota. Świnka morska nie posiada zbyt dużych wymagań, jeśli chodzi o żywienia – jest zwierzęciem żywiącym się roślinami, głównie sianem. Pokarm świnki morskiej należy urozmaicać warzywami i owocami, na przykład pietruszka, marchew i\lub mniszek lekarski. Musimy zagwarantować śwince stały dostęp do wody, a także klatkę dla świnki morskiej z podłożem i niezbędnymi akcesoriami.

Mieszkanie dla świnki morskiej.

Śwince morskiej można kupić zwykłą klatkę dla gryzoni, którą znajdziemy bezproblemowo w każdym sklepie z akcesoriami dla zwierząt lub w internecie. Klatka dla świnki morskiej nie musi mieć dużej wysokości, ponieważ zwierzęta te nie lubią się wspinać. Z tego powodu ważna jest wielkość spodu klatki. Spód klatki może być plastikowy, a pręty metalowe. Minimalnym rozmiarem klatki jest 80x50x40cm, możemy kupić klatkę większą, w szczególności gdy planujemy hodować tam kilka zwierząt.Istotnym jest, żeby pręty w klatce nie były położone w dużych odległościach, gdyż może to grozić utknięciem świnki pomiędzy nimi. Klatkę dla świnki morskiej powinno się pokryć ściółką i\oraz dokupić odpowiednie wyposażenie – domek dla świnki morskiej, poidełko i miskę.

Ściółka w klatce dla świnki morskiej.

Zazwyczaj ściółką klatki dla gryzoni mogą być trociny lub granulat. Trociny są niedrogie i świetnie sprawdzają się do wyłożenia klatki. Wadą trocin jest fakt, że pylą oraz wysypują się z klatki. Alternatywą jest granulat, który wykazuje się wysoką chłonnością, jednak bywa nieco twardawy w stosunku do trocin. Oprócz tego istnieją maty dla gryzoni, z którymi nietrudno utrzymać porządek w klatce, ale ich minusem jest brak możliwości kopania w ściółce, co świnki morskie lubią.

Wyposażenie domku dla świnki morskiej.

Żeby umilić klatkę naszej świnki morskiej należy ulokować w środku niezbędne akcesoria, z których najważniejszy jest domek dla świnki morskiej. W ten sposób świnka będzie czuła się bezpiecznie, gdyż będzie mieć kryjówkę, do której może schować się aby odpocząć albo odstresować się, kiedy na początku przeniesiemy ją do nowego miejsca.

karma dla kotów https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty-29960.html

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *